П'ятниця, 12 лютого 2016

Все буде ProZorro: боротьба з корупцією у публічних закупівлях

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

Як допоможе знищити корупцію в державних органах і зберегти мільярди для бюджету вже в 2016 році Закон України "Про публічні закупівлі"?

Про те, як переведення держзакупівель у публічну площину дозволить зруйнувати численні корупційні схеми ми говорили з Юрієм Бугаєм, сумчанином, який працює в Депаратменті державних закупівель Міністерства економічного розвитку України в черговій програмі "Реальна політика/Realpolitik" на телеканалі ТРК "Відікон", яка вийшла в ефір у п'ятницю, 12 лютого 2016 року.

Впровадження системи електронних закупівель ProZorro почалося влітку 2014 року.Тоді десятки активістів разом з представниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі та окремими нардепами за сприяння Дмитра Шимківа, заступника голови АП, вирішили створити пілотний проект на допорогових закупівлях. 

Презентували ProZorro якраз рік тому - 12 лютого 2015 року.

 

Prozorro сегодня год.За этот год сделана колоссальная работа. Я чистопородный скептик и было крайне удивительно количес...

Опубліковано Svetlana Kot 12 лютого 2016 р.

Переведення держзакупівель у публічну площину дозволить зруйнувати численні корупційні схеми:

— Мільярди корупційних гривень йшли на підкуп суддів, створення і підтримування кишенькових політичних сил, лобіювання інтересів олігархів в державних підприємствах, що забезпечувало можливість красти мільярди гривень на державних тендерах, і так по колу. За всі ці роки сфера держзакупівель перетворилася на синонім корупції. Переводячи закупівлі в публічну площину, ми розриваємо цей ланцюг, — пояснював заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов.

 

Вчора був брифінг Міністерство оборони України та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України щодо постачання ...

Опубліковано Max Nefyodov 12 лютого 2016 р.

ProZorro продемонструвала цікаві кейси вже в тестовому режимі, в якому вона працювала досі. Київська міська клінічна лікарня №17, яка планувала придбати 740 кг перекису водню по 135 грн/кг, завдяки системі, отримала ціну в 25 грн/кг, зекономивши майже 80 тис. грн. 89 тис. грн зекономила лікарня №9 на закупівлі марлі та вати. Полтавський обласний онкодиспансер заощадив майже 66 тис. грн на закупівлі протиракового препарату.

7 головних фактів, які треба знати про систему ProZorro, через яку буде йти велика частина бюджетних коштів, за якими українці зможуть стежити в режимі онлайн.

1. Обов’язково для всіх держзакупівель

Закон ступатиме в дію поступово:

1] з 1 квітня 2016 року — для центральних органів виконавчої влади та замовників, що діють в окремих сферах господарювання.

2] з 1 серпня 2016 року — всі закупівлі здійснюватимуться шляхом використання електронної системи ProZorro. Вже зараз з її допомогою можна проводити закупівлі товарів та послуг до 200 000 грн, а робіт (наприклад, капітальний ремонт) — до 1.500.000 грн.

2. Півмільярда гривень економії — тільки 1% від очікуваного

Наразі до системи ProZorro підключено 2.370 замовників, які оголосили 38.200 тендерів очікуваною вартістю 6.760.000.000 грн. У 21.900 тендерах з бюджетом у 4.240.000.000 грн. уже завершився аукціон і відомий переможець. На цих торгах держава зекономила 506.870.000 грн, або 12% від коштів, які планувалося витратити. Повний перехід на систему принесе до 50 млрд грн економії бюджетних коштів. Тобто економія, досягнута на сьогоднішній день, — це лише 1% від того, що очікують його впроваджувачі.

 

Показники ProZorro на сьогодні [дані з сайту системи]

3. Зменшення процедур при тендерах і здорова конкуренція

Замість 5 процедур закупівель лишилося всього 3. Двоступеневі торги, запит цінових пропозицій та попередня кваліфікація учасників відходить у минуле.

Натомість з’явилася нова процедура — конкурентний діалог. Вона застосовуватиметься, коли замовник не може визначити необхідні характеристики робіт або вид послуг. Тоді для прийняття рішення щодо характеристик предмету закупівель на першому етапі йому необхідно провести попередні переговори. Тільки на другому етапі процедури потенційні постачальники змагаються у ціні.

 

Отрефлексирую, пожалуй, сегодняшнюю дату :) Ну, потому что первая годовщина ProZorro – это достойный повод! И еще свежи ...

Опубліковано Kristina Goutsalova 12 лютого 2016 р.

Відкриті торги проходитимуть з обов’язковим застосуванням електронного аукціону на пониження цін або приведених цін з урахуванням показників інших критеріїв оцінки.

Третя процедура — переговорна. Замовники спочатку проводитимуть переговори, а вже за їх результатами прийматимуть рішення про намір укласти договір. За новим законом повідомлення про намір укласти договір має бути оприлюдненим на веб-порталі державних закупівель протягом одного дня після прийняття такого рішення.

Сьогодні ж система ProZorro працює за однією процедурою — електронним редукціоном. Дякуючи своїй простоті та максимальній відкритості вона показує досить високі показники конкуренції. В середньому на одні торги подавалося 2,73 пропозицій.

4. Вивільнення робочих рук

У системі публічних закупівель з’являться нові суб’єкти — централізовані закупівельні організації. Вони визначатимуться Кабміном, Радою міністрів АР Крим та органами місцевого самоврядування. Їх основна функція — організація закупівель. Це спростить роботу працівників відповідних органів (членів тендерних комітетів), для яких проведення закупівель є значним неоплачуваним додатковим навантаженням.

5. Професійні закупівельники

У замовників з’явиться можливість не створювати тендерний комітет, а визначити уповноважену особу [осіб]. Це буде окремий працівник, який відповідатиме за організацію та проведення публічних закупівель ["професійний закупівельник"]. Ініціатива розвантажить колектив органу і створить додаткову мотивацію для відповідального працівника, який отримуватиме за свою роботу винагороду.

 

Додати нічого...Ось таку #зраду Система електронних державних закупівель ProZorro перетворює на #перемогу :) Вчора на ...

Опубліковано Max Nefyodov 11 лютого 2016 р.

6. Скаржитися — без паперу і ручки

Скарга на проведення тендеру подаватиметься у формі електронного документу через ProZorro, що зменшить паперову роботу та можливості зловживань. Кожна скарга заноситиметься до відповідного реєстру і одразу в день розміщення оприлюднюватиметься на сайті Антимонопольного комітету України.

7. Контролювати бюджет країни, не встаючи зі стільця

 

Друзі, сьогодні я прийняв важке рішення разом із міністром залишити посаду держслужбовця в Міністерство економічного роз...

Опубліковано Max Nefyodov 3 лютого 2016 р.

Громадський контроль за ходом публічних закупівель стане простішим і легшим. Кожен громадянин матиме доступ до всієї інформації про публічні закупівлі та зможе проаналізувати її. Вже сьогодні громадські організації, журналісти чи просто свідомі громадяни можуть контролювати використання державних коштів онлайн завдяки модулю аналітики.

Це — тільки частина того, що може отримати Україна, перейшовши на ProZorro.

 

Також з Юрієм Бугаєм ми поговорили про небезпеки, які стоять на шляху реалізації реформ в країні. Нестерівська група нещодавно оприлюднила заяву, в якій йшлося, що "В українському суспільстві залишається низький рівень довіри до інституцій, в першу чергу державних. Держава продовжує сприйматися як ключовий опонент та загроза для пересічної людини. Високий рівень тривоги у суспільстві посилений новими загрозами через війну та, особливо, невизначеність процесу трансформації".

Уявлення про достатній запас міцності та ресурсів можуть бути суттєво перебільшені.

Стає помітним зростання дистанції між позиціями активної меншості та патерналістськи налаштованою частиною суспільства. Серед активної частини суспільства також є розбіжності щодо як глибини, так і щодо вектору змін.

Така ситуація виснажлива для суспільства і підважує перспективу успіху України як держави, зростає ризик підвищення запиту на патерналізм.

Політична відповідь на нього у вигляді популізму не здатна дати рішення, оскільки пропонує перерозподіл існуючих ресурсів — як гру з нульовою сумою — а не створення нової доданої вартості.

У кінцевому результаті популізм веде до поглиблення соціальної нерівності, фіксуючи анклави бідності та відсталості. 

Цілком імовірно, що зима 2015/16 року стане черговим стратегічним переломним моментом, точкою біфуркації, проходження якої не гарантує можливості розвитку, але непроходження — гарантує стагнацію.

Це момент істини для всіх – суспільства, активістів, політиків, бізнесу, церкви, які мають уникнути спокуси спекуляції на страхах та упередженнях.

Витримка, віра у власні та спільні сили і взаємопідтримка у суспільстві — ключові складові, яких зараз бракує, але вони необхідні для того, аби вистояти. Побудова довіри до суспільних і державних інститутів допоможе водночас перебути кризу і стати на шлях розвитку.

Програма "Реальна політика/Realpolitik"  на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком.

Випуск № 34

[12/02/2016]

Це програма про реформи і необхідність змін в цій країні. В дискусіях ми створюємо проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Ведучий направляє і веде своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.

Актуальні матеріали

"Володимире Олександровичу, займіться функціями президента" - Порошенко звернувся до Зеленського

Шевченківський суд постановив ДБР закрити справу, за якою Петро Порошенко сьогодні викликався на допит, у зв'язку з відсутністю складу злочину. Про це п'ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" повідомив під час акції проти політичних репресій під стінами ДБР.

Парламентарі Сумщини проти звуження трудових прав громадян України

Депутати Сумської обласної ради висловилися щодо недопущення звуження трудових прав громадян України та нівелювання профспілкового руху. Свою думку вони зафіксували у зверненні до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України, за яке проголосували на 33 сесії обласної ради…

Порошенко пообіцяв зірвати шоу, яке запланували режисери «95 кварталу»

П'ятий президент України, лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко записав відеозвернення до українців, в якому підкреслив, що кілька років тому його команда розробила системний закон, який передбачає щорічне автоматичне збільшення пенсій мільйонам пенсіонерів. Це має відбуватися 1 березня кожного року. Тобто…

45 обдарованих учнів Сумщини зі стипендіями голови ОДА

Упродовж 2020 року учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів області щомісячно отримуватимуть по 1050 гривень стипендії голови облдержадміністрації, повідомляє сайт ОДА.

Порошенко: Крим – це Україна! Ми пам'ятаємо і ми повернемося

Шість років тому під будівлею Верховної Ради АР Крим відбувся численний мітинг небайдужих кримчан, яким не все одно, в якій жити країні, Люди прийшли підтримати Україну, прийшли виступити проти анексії українського півострова російськими окупаційними військами. Пізніше окупанти намагалися «розплатитися» з…

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

"Володимире Олександровичу, займіться функціями президента" - Порошенко звернувся до Зеленського

Шевченківський суд постановив ДБР закрити справу, за якою Петро Порошенко сьогодні викликався на допит, у зв'язку з відсутністю складу злочину. Про це п'ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" повідомив під час акції проти політичних репресій під стінами ДБР.

Парламентарі Сумщини проти звуження трудових прав громадян України

Депутати Сумської обласної ради висловилися щодо недопущення звуження трудових прав громадян України та нівелювання профспілкового руху. Свою думку вони зафіксували у зверненні до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України, за яке проголосували на 33 сесії обласної ради…

Порошенко пообіцяв зірвати шоу, яке запланували режисери «95 кварталу»

П'ятий президент України, лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко записав відеозвернення до українців, в якому підкреслив, що кілька років тому його команда розробила системний закон, який передбачає щорічне автоматичне збільшення пенсій мільйонам пенсіонерів. Це має відбуватися 1 березня кожного року. Тобто…

Порошенко: Крим – це Україна! Ми пам'ятаємо і ми повернемося

Шість років тому під будівлею Верховної Ради АР Крим відбувся численний мітинг небайдужих кримчан, яким не все одно, в якій жити країні, Люди прийшли підтримати Україну, прийшли виступити проти анексії українського півострова російськими окупаційними військами. Пізніше окупанти намагалися «розплатитися» з…

Сумську «Батьківщину» придбав екс-регіонал? У партії розкол

Вадима Лисого називають людиною нардепа Ігоря Молотка, помічником якого Вадим був протягом двох. У грудні 2019 року Олександр Лисенко написав заяву про звільнення з посади керівника Сумської обласної партійної організації ВО «Батьківщина». Лисенко - член партії «Батьківщина» з 2006 року.…

Ти Януковича не бачиш? А він є! Як ДБР за вказівками Портнова і Зеленського планує переслідувати учасників Революції Гідності

Телеграм-канал «Трубу прорвало» оприлюднив нові фрагменти записів з кабінету тепер вже екс-директора Державного бюро розслідувань Романа Труби. Ці плівки доводять змову вищого керівництва держави із поплічником Віктора Януковича Андрієм Портновим. Мета їхньої «співпраці» неодноразово озвучувалася самим Портновим – не просто «злити» справи Майдану, а й оголосити учасників Революції Гідності…

Сумщина долучилася до флешмобу на підтримку Софії Федини

Слідом за волонтером, активістом Марусею Звіробій в ДБР запросили для вручення підозри нардепа від «Європейської солідарності», волонтера, громадського діяча Софію Федину. В знак підтримки Софії її колеги по фракції запустили Україною флешмоб в соцмережі #ЗеНебійся, мета якого показати, що активісти…

Економіка

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

Після капітального ремонту міст в Сумах знову пошкоджено

У Сумах на відремонтованому у 2018 році мосту, що на вулиці Горького, з минулого тижня пошкоджена частина відбійника. Фото його у такому стані виклав у соцмережі сумчанин Олег Пархоменко. У департаменті інфраструктури вважають, що його пошкодили вандали.

Вчителі української мови та літератури у Сумах змагалися у знанні мови

Напередодні дня рідної мови, який щороку відзначають 21 лютого, близько 160 вчителів зібрались у сумській школі №2, аби обговорити зміни до українського правопису та запозичити досвід у колег. Також вони пройшли тестування на знання правил нового правопису.

В Сумському краєзнавчому музеї поповнення

До фондів Сумського обласного краєзнавчого музею було передано артефакти давньоруського часу – п’ять срібних гривень, виявлених неподалік с. Дернове Тростянецького району Сумської області. Ініціаторами акції виступили сумчани – організатор приватного музею «Причал Одіссея» Сергій ГУЦАН та Роман БОБКОВ.

В Сумах проведут мусорный конкурс

Исполнительный комитет на внеочередном заседании рассмотрел вопрос «О проведении конкурса по определению субъектов хозяйствования - исполнителей коммунальной услуги по вывозу бытовых отходов, образующихся на территории Сумской городской объединенной территориальной громады».

На Сумщині визначили найкращих серед юних театралів

У Глухівському районному будинку творчості школярів організовано проведення районного конкурсу театральних колективів «Театральна Веселка», що став визначним культурно-мистецьким явищем та яскравим святом театрального мистецтва.

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Важливо на цьому тижні

На Сумщині розпочалися заходи до дня героїв небесної сотні

З нагоди Дня Героїв Небесної Сотні в експозиційній залі «Революція Гідності та АТО: сумський вимір» обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч військовослужбовців в/ч 3051 Національної гвардії України з учасниками подій на Євромайдані – Віктором Казбаном, Миколою Карпенком і Юрієм Хомуком.

У школах Сум продовжили карантин

Комісія з питань надзвичайних ситуацій і техногенно-екологічної безпеки Сумської міськради вирішила продовжити карантин у сумських школах до 14 лютого включно через високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ.

У Сумах підвищили тарифи на водопостачання та водовідведення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. 

Школи та дитячі садочки міста Суми закривають на карантин

Таке рішення прийняли сьогодні, 30 січня, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Карантин у закладах середньої та дошкільної освіти триватиме з 31 січня до 10 лютого.

Депутати прийняли обласний бюджет на 2020 рік

24 січня на пленарному засіданні тридцять другої сесії Сумської обласної ради депутати прийняли бюджет на 2020 рік. За головний фінансовий документ Сумщини проголосували 48 депутатів.

До контрактування з НСЗУ готові близько 78 % спеціалізованих медичних закладів Сумщини

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України.