Понеділок, 23 листопада 2015

Я хочу, щоб тепер вигравали ідеї

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

Ми живемо у час розплати. Двадцять років, постаючи перед вибором між ПРОФЕСІЙНІСТЮ та ЛОЯЛЬНІСТЮ, система обирала лояльність. Внаслідок цього вона захворіла на хронічну ПРОФЕСІЙНУ та ІНТЕЛЕКТУАЛЬНУ ІМПОТЕНТНІСТЬ, - заявив правник, волонтер, політичний експерт і голова Наглядової ради першого мобільного добровольчого шпиталю ім. М. Пирогова Геннадій Друзенко в програмі "Реальна політика/Realpolitik", яка вийшла на телеканалі "Відікон" [м. Суми] у п'ятницю, 13 листопада 2015 року.

У влади залишається лише груба сила та недолуга пропаганда [на рівні Life News її робити так і не навчились]. Ми це вже проходили. Менш як два роки тому. Папєрєднікам не допомогло...

Це демонтаж проекту Україна. За 24 роки політики знищили все, на чому базувалася українська державність. Жоден путін не зробив нам більше шкоди, ніж ми самі. Ці продажні і ненажерливі тварини нищили і що найстрашніше - продовжують нищити українську інфраструктуру, що путінським снарядам ще до цього далеко.

Не путін знищив наші системи охорони здоров’я та освіти. Не путін призначав нам бездарних і вороватих губернаторів і не він же обирав за нас відверто тупих депутатів. 

 

Gennadiy Druzenko і Конституція США :-). Як ви думаєте, чому Основний закон, в якому лише сім статей (+27 поправок за ...

Posted by Gennadiy Druzenko on 18 листопад 2015 р.

Вони керуються НЕ ПРИНЦИПАМИ і НЕ ЦІННОСТЯМИ - а тільки своїми інтересами. І це вбиває націю.Люди нікому вже не довіряють.

Запитання до обговорення:

Як в тотально бідній країні провести чесні і конкурентні вибори? Коли для людей зовсім інші пріоритети, аніж публічна політика  і публічні політики...

Ти писав у себе на сторінці у facebook, що тобі Корбана не шкода. Він боєць та авантюрник. І сам свідомо обрав свій шлях.

Для суспільства ж затримання лідера УКРОПів - величезний плюс, оскільки тепер медіа-, фінансовий, організаційний та інший ресурс Привату працює на висвітлення імпотентності цієї влади.

І це корисно. Імпотентів не бояться. А те, як влада намагається - і не може! - обрати запобіжний захід для Корбана смішно і сумно водночас. 

Це справді бенефіс професійної профнепридатності та інтелектуально-морального зубожіння?

Виявляється в ГПУ та СБУ не залишилось жодного прокурора чи слідчого, спроможного підготувати доказову базу для взяття Корбана [який далекий від кримінальної цноти, як Плутон від Сонця] під варту. Виявляється також, що в країні не залишилось жодного судді, спроможного фахово розглянути справу і винести рішення, яке б було обґрунтованим і не виглядало замовним.

Виявляється, у влади залишився тільки аргумент сили, через що елітна "Альфа" ганьбиться і поводиться як державне ОЗУ з викрадення людей.

 

ПОЛІЦІЙНА РЕФОРМА В ДІЇВчора на собі відчув всі "прєлєсті" поліційної реформи, якою так пишається наша влада (бо більш...

Posted by Gennadiy Druzenko on 13 листопад 2015 р.

Тепер можу спокійно сказати, що ми з цією владою знову по різні боки барикад. Знову я живу у чужій державі.

Як тоді, коли ненадовго зустрілись з Петром Олексійовичем на грейдері, з якого ПАП почав своє сходження на президентський трон, а я - правинк за освітою - дивним чином пов’язав свою дальшу долю з мобільними медичними бригадами, підпільнимишпиталями, і нарешті - з#‎ПДМШім. Миколи Пирогова...

Відтоді ПАП і інші "лідери опозиції" зробили все, щоб зберегти, відродити очолити та змусити працювати на себе СИСТЕМУ, спів-творцями якої вони всі були і плоттю від плоті якої почуваються. Більш за все вони боялись некерованості [яку часто-густо плутали із горизонтальною поліцентрічною самоорганізацією], навіть коли альтернативою такій "некерованості" була передбачуваність хоспісу.

 

ЧУЖА ДЕРЖАВА або ПРИТЧА ПРО АПТЕЧКИДва дні я тримав павзу: не хотів рефлексувати по-живому. Не хотів бути емоційним та...

Posted by Gennadiy Druzenko on 2 листопад 2015 р.

Ми ж були одержимі творінням нової України. Між правилами та креативом ми завжди обирали креатив. Ми вірили в моральну правоту набагато більше, аніж в юридичний закон. Ми знали, що нові правила має формувати наш унікальний досвід, а не навпаки. Ми кепкували з наївної віри у "євроінтеграцію", знаючи, що робити з козаків бюргерів - марна справа. Ми любили і ненавиділи. Ми розчаровувалися в "своїх" і "нових", але воднораз знаходили справжніх друзів серед тих, кого "нова влада" поспішила люструвати.

Після кількох розвідок боєм наші України таки стикнулися. Лобове зіткнення сталося у Дніпропетровську.

ЧУЖА ДЕРЖАВА або ПРИТЧА ПРО АПТЕЧКИДва дні я тримав павзу: не хотів рефлексувати по-живому. Не хотів бути емоційним та...

Моя позиція наступна: Конституція - це компроміс, це узгодженість різних інтересів через програмування майбутнього для всіх, хто живе на цій землі. 

Це проект на десятиліття, а якщо бог до нас буде і надалі поблажливим - то на століття. 

Це не експертний процес. Це не логіка і це не раціо.

Тут є щось від Бога.

Тому більше жодних Будапештів, Харковів та Мінськів. 

Крапка.

Тільки Київ, Одеса, Суми, Чернігів, Луцьк, Харків та Донецьк. 

Це наш інклюзивний процес. 

Ми самі повинні домовлятись. 

Досить торгувати Батьківщиною. 

Це наш суверенний процес. Ми довели всьому світу, що готові боротися і помирати за свої і європейські цінності. 

 

ЩОДО ТЕРАКТУ В ПАРИЖІОкрім щирого співчуття постраждалтим в результаті теракту, їхнім рідним та близьким, мені не дає...

Posted by Gennadiy Druzenko on 14 листопад 2015 р.

Тому - політики не мають права торкатися до конституційного процесу. Тільки громадяни через нові установчі збори. Або через Конституційний Конвент. Створити українську державність заново. 

Приклад США в історії і Ісландії декілька років тому повинні нас надихати. 

Це другий секрет і план дій одночасно.

Текст нового Основного закону повинні написати неполітики, а люди, які довели свою відданість нації. Не зрадники. Офіцери. Герої війни. Малий і середній бізнес. Блогери і активісти. Волонтери. Художники, які створюють сучасне українське мистецтво. 

Люди, які сьогодні заново створюють нову українську державність.  

Влада за цей рік завела нас всіх в глухий кут. Тепер це стає планом А для всього українського громадянського суспільства. Прекрасна я вам скажу перспектива, яка дасть нам можливість зробити швидкий ривок. 

Програма "Реальна політика/Realpolitik"  на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком.

Випуск №25

[13/11/2015]

Це програма про реформи і необхідність змін в цій країні. В дискусіях ми створюємо проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Ведучий направляє і веде своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.

Актуальні матеріали

На Сумщині повідомлено про підозру серійному квартирному крадієві, якого вже судять за розбійний напад

Шосткинською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру 30-річному місцевому жителю, який систематично обкрадав приватні помешкання.

На Сумщині заявили, що готові до другого етапу послаблення карантину

Завдяки дотриманню жителями Сумської області обмежувальних заходів, ситуація із розповсюдженням коронавірусної інфекції на Сумщині наразі є не тільки контрольованою, а й дозволяє регіону перейти до другого етапу виходу з карантину. Обласна влада вдячна всім, хто підійшов з розумінням та всією…

Коронавирус – непростая болезнь: житель Недригайловского района уже месяц не может выздороветь

Об этом сегодня, 22 мая, на брифинге в Сумской облгосадминистрации сообщил замдиректора Сумского областного лабораторного центра Михаил Мацюк.

Почесне звання «Мати-героїня» присвоєно 7 жінкам Сумщини

Почесне звання отримали матері, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Серед нагороджених – 3 мешканки з м. Охтирка, 2 – з м. Суми, по 1 – з м. Лебедин та Сумського району.

Як на Сумщині працюватимуть дитсадки, спортзали і транспорт? МОЗ пропонує обговорити умови

Міністерство охорони здоров'я винесло на громадське обговорення документ щодо протиепідемічних заходів під час роботи закладів дошкільної освіти, спортзалів, готелів та громадського транспорту. Зауваження прийматимуть до 18:00 19 травня, пише Суспільне.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Іван Боршош відпрацював останній день на посаді заступника голови Сумської ОДА

Голова Сумської ОДА Роман Грищенко звільнив свого заступника Івана Боршоша. Про це інтернет-ресурсу Sumy.Today підтвердив сам Іван Боршош. За його словами, сьогодні у нього останній робочий день у Сумській ОДА.

У Порошенко закликають підтримати зміни до законопроекту про страхування медиків

"Євросолідарність" наполягає на страхуванні медиків від захворювання на коронавірус безвідносно до інвалідності. "Європейська солідарність" звернулася до лідерів депутатських груп та фракцій у Верховній раді із закликом підтримати зміни до ухваленого закону щодо страхування лікарів. Про це йдеться у зверненні на сайті…

Ініціатива «ЄС» підтримана – у Сумах ФОПів першої та другої групи звільнили від сплати податків до кінця карантину

Проект рішення «Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для ФОПів на період карантину» фракції «Європейська Солідарність» підтримано депутатами Сумської міської ради.

Команда Зеленського забула, що в Україні є Сумська область – єдиний регіон, де немає жодного нового голови РДА

Станом на сьогодні в Україні залишається не призначеними понад третини голів районних державних адміністрацій. В період боротьби з поширенням епідемії коронавірусу зволікання із призначенням голів райдержадміністрацій несе великі ризики та загрози не лише життю мільйонів українців в регіонах, але й…

Перед рішенням по "Привату" влада хоче отримати контроль над Верховним Судом - адвокат

Кримінальне провадження, ініційоване генпрокурором Іриною Венедиктовою проти Петра Порошенка щодо призначення за його президентської каденції суддів Верховного Суду – це спроба дискредитувати Верховний Суд як інституцію і встановити над ним контроль перед критично важливим для держави розглядом справи щодо націоналізації…

Ми зберегли українську державну землю та мінімізували наслідки некомпетентності влади, – Порошенко

Фракція "Європейська Солідарність" в Верховній Раді захистила українську державну землю від продажу та мінімізувала некомпетентність влади.

Команда «ЄС» у Сумах створила волонтерський проект, який покликаний підтримати літніх людей під час карантину!

«Зі світової практики ми бачимо: найкраще, що можна зробити –самоізолюватися. Але є люди, що опинилися в важких життєвих обставинах. Вони не можуть самостійно купити продукти харчування в магазині, ліки в аптеці. Багато хто хворіє і в такому стані вимушений виходити…

Економіка

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

На Сумщині повідомлено про підозру серійному квартирному крадієві, якого вже судять за розбійний напад

Шосткинською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру 30-річному місцевому жителю, який систематично обкрадав приватні помешкання.

Коронавирус – непростая болезнь: житель Недригайловского района уже месяц не может выздороветь

Об этом сегодня, 22 мая, на брифинге в Сумской облгосадминистрации сообщил замдиректора Сумского областного лабораторного центра Михаил Мацюк.

Почесне звання «Мати-героїня» присвоєно 7 жінкам Сумщини

Почесне звання отримали матері, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Серед нагороджених – 3 мешканки з м. Охтирка, 2 – з м. Суми, по 1 – з м. Лебедин та Сумського району.

Як на Сумщині працюватимуть дитсадки, спортзали і транспорт? МОЗ пропонує обговорити умови

Міністерство охорони здоров'я винесло на громадське обговорення документ щодо протиепідемічних заходів під час роботи закладів дошкільної освіти, спортзалів, готелів та громадського транспорту. Зауваження прийматимуть до 18:00 19 травня, пише Суспільне.

Кравцов більше не очолює обласне управління охорони здоров’я

Дмитра Кравцова звільнено з посади начальника управління Сумської облдержадміністрації за згодою сторін. Відповідне розпорядження підписав голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко.

Сумщина на 7 місці за кількістю контрактів з НСЗУ

Національна служба здоров’я України, як єдиний закупівельник медичних послуг, укладає договори з закладами охорони здоров’я області та платитиме їм за надання допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19. На сьогодні від медзакладів Сумщини подано вже 35 пропозицій.

На Сумщине поймали мошенника с Луганщины, который обирал старушек

Злоумышленник действовал по схеме «одолжить деньги внуку». От его действий пострадали по меньшей мере трое жительниц Шостки, которые отдали аферисту все свои сбережения.

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Важливо на цьому тижні

На Сумщині заявили, що готові до другого етапу послаблення карантину

Завдяки дотриманню жителями Сумської області обмежувальних заходів, ситуація із розповсюдженням коронавірусної інфекції на Сумщині наразі є не тільки контрольованою, а й дозволяє регіону перейти до другого етапу виходу з карантину. Обласна влада вдячна всім, хто підійшов з розумінням та всією…

З 11 травня влада розпочинає зняття перших карантинних обмежень

Стабільна ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину Про це заявив Прем’єр-міністр України, відкриваючи позачергове засідання Кабінету Міністрів.

У Сумській та Одеській областях розпочнеться ІФА-тестування, що дозволить виявити наявність антитіл до коронавірусу

Про це у програмі «Свобода слова» на ICTV повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор ЛЯШКО.

У поліції з'ясовують обставини при яких коронавірусом було інфіковано 24 людей на Сумщині

У поліції з'ясовують обставини при яких коронавірусом було інфіковано 24 людей на Сумщині, з них одна людина – померла. Однак, поки кримінальне провадження не відкривали. Про це журналістам розповів речник Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких.

У Сумах заборонили освячення пасок в церквах і відвідування кладовищ

Виконавчий комітет ухвалив рішення «Про святкування Великодня та проведення поминальних днів у 2020 році на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади під час карантину».

Село Козацьке, що на Конотопщині, в повній ізоляції

25 березня там померла 76-річна жінка від covid-19. Нині у Конотопському районі (село Козацьке та сусіднє Попівка) зареєстровано 24 випадки захворювання на коронавірус. Про це повідомив Володимир Збаразький, в.о. директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Порушникам правил карантину доведеться викласти кругленьку суму

30 березня було оприлюднене рішення виконкому Сумської міськради, яким внесли зміни до правил поводження на вулицях та у громадських місцях Сум під час карантину. Що ж тепер можна, а що саме заборонено?

Мер Мішель – більше не мер

Сьогодні, 25 березня, у Глухові була скликана позачергова сесія міськради, яку вимагали провести більшість депутатів. Планувалося розглянути питання дострокового припинення повноважень міського голови Мішеля Терещенка та секретаря міської ради Олени Демішевої. Сесію ініціювали вже вдруге депутати від кількох опозиційних фракцій,…