Середа, 06 липня 2016

Порошенко затвердив нову форму української армії

Президент Петро Порошенко затвердив нові знаки розрізнення і форму в українській армії.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав позаштатний радник президента Юрій Бірюков.

За його словами Порошенко затвердив документ "Предмети однострою та знаки розрізнення Збройних сил України", який прибирає радянські зірки з погонів українських військових. 

"Ця клопітка робота велася більше року. Весь букет "уваги" з боку недоброзичливців - інтриги, скандали, плітки, скарги. І клопітка робота групи ентузіастів. Сьогодні поставлено крапку", - написав він.

Також Віталій Гайдукевич концепцію нових одностроїв виклав у своїй галереї у мережі facebook.

Перш за все - її ще доповнять речі для плавскладу і знаки розрізнення флотські. Думаю, флот зведемо до окремої галереї. Скоріш за все будемо у флоту мати тужурку для плавскладу, чорний китель загального крою для усіх інших. А от парадний китель флотський може бути для усіх білий однобортний, із коміром стійкою і знаками розрізнення на погонах.

Багато картинок вже знайомі. Фактино їх просто звели в один великий пакет і підписали вцілому (раніше був підписаний палий пакет для президентського полку).

Зверніть увагу, що є аркуш із одностроєм для ліцею ім. Богуна. Все, чорної і білої форми більше не буде - того ж кольору, як і у дорослих військових.

Беретні знаки, петличні арматюри інша металева (!) фурнітура - думаю в процесі виготовлення майстер моделей може з"явитися певна правка в разі технологічної необхидності, скажімо для кріплення. Оскільки в кріпленні можуть бути варіанти.

В беретних знаках не було можливості чекати поки ССО зглянеться і спуститься з небес на землю і обере із раніше запропонованих варіантів вовкулаки, що їм миліше. Хто пізно ходить, той сам собі шкодить - ссошна коробка на параді піде із тип беретним знаком, що тут наведено. Якщо потім в "спеців" прокинеться конструктив, можемо обговорити поставу вовчика, але - ніяких рунгевітів і іншої лабуди - вовкулака.

Церемонійний однострій, "гетьманський". Як ми і передбачали, це базова версія, котра запропонована на розгляд, але зараз реалізовуватися не буде. В силу різних причин. 1. знайти б гроші на повсякденку і парадку... 2. в авторському колективі були думки не робити церемонійний стрій в трьох кольорах, може вистачить і одного. Словом церемонійний стрій ще згодом матиме напілінг.

Сорочок на резинці не буде. Домогтися цього буде вкрай важко. Не встигли висохнути чорнила президентського підпису, як я дізнався, що служба тилу хоче протягнути сорочку із резинкою усіма правдами і неправдами: вони є на складі, не викида ти ж... давайте останній раз на параді вдягнемо і спишемо... довелось телефоном по літерах пояснювати, що підпис Президента означає, що дискусій не ведеться - резинки не буде. Не певен, що усвідомили, тож спроби реваншу будуть і не раз.

Кашкет, як ми говорили тут не раз - британка. Я тримав в руках і авіаційний, і сухопутний - легкий, правильного крою, майстрам, що його вироблятимуть лише доведеться помудрувати як зробити цупкішою тканину, щоб тримала потрібну форму. В кашкеті є вентиляція, не має парити. Дуже красива вийшла безкозирка.

Берети... напевне буде спротив по МП і десату, це прогнозовано, але в концепції підписані нові кольри. Це стратегічне рішення і з огляду на те, як рве бавовняних за парєбріком, рішення правильне. Можливо, для зменшення стресу у МП і десанту, 24 серпня вони будуть ще в старих кольорах і беретних знаках. Першими на нові кольори беретів буде переходити піхота (вони того гідні), арта, танки, авіація, ссо. Якщо адаптаційний період для МП і десанту потрібен - будемо шукати час для психологічної адаптації, роз"яснення, пропагування. Хочеться сподіватися на здоровий глузд наших вояків, але не виключаю скандалів, демаршів, ультиматумів, погроз, грюкання дверима...

Те, що буде підготовлено на 24 серпня, фактично стає тестовим носінням. За наслідками піде поетапне перевдягання усіх. Із яким кроком видаватимуть сорочку чи китель повсякденний? Не знаю. Першим перевдягатимуть президентський полк, бо почесна варта мусить мати парадний стрій і на холодну пору року.

Все робиться с колес. Ми попереджали, що буде такий поспіх напередодні річниці, нас ніхто не чув. Зараз традиційний аврал.
Напевно щось забув - питайте.

А тепер головне - подяки.

@Rudenko Oleksii Rudenko Oleksii Mykola Chmyr Alex Sopin Tatyana Sopina Alexander Lezhnev , ви круті і офігенні.
Морячок & Со - монстри кительної справи. Якщо можна про когось в цій справі в Україні сказати "фірма", це вони.
Микола Чмир - головний і перший наш внутрішній критик. Перед тим, як щось бачите ви, його вже критикує (або пропонує покращити) Микола. Ми часто сперечалися ледь не сварилися, але в Україні немає фахівця, котрий глибше і ширше знає питання військової емблематики, володіє бекграундом, знає світові досвіди і може аргументовано переконувати. Респект
Олекса Руденко - стільки, скільки Олекса витратив часу на малювання, перемалювання, пере-перемалювання, пошук рішень... а потім ще й розтлумачення на нескінченних нарадах військовим, чому вони не праві, а ми праві... якби цей витрачений час країна оплатила, Олекса міг би закинути роботу і пити коньяк десь на Корсиці. Але країна ніфіга нікому не платить, а Руденко сидить ночами малює...
Олександр Лєжнєв - погони, котрі запропонував він (підхід) був схвалений практично одразу і без змін дійшов до нинішнього часу. Змінювались дрібні деталі, але сам принцип, якщо мені не зраджує пам"ять, міністр його обрав на першій же нараді рік тому і так він і дійшов до фіналу.

Окрема дяка учасником секретної групи, котра почала роботу в лютому минулого року. Хтось більше, хтось менше, хтось порадою, хтось просто лайком, інші критикою ніщивною - усі вони обтрушували із концепту зайву полову. Thorwald Bohdan Владислав ЗапорожецьSvyatoslav Lyho Andriy Greczylo Maksym Maiorov Yaroslav KopanitsyaДмитро Каднічанський Andre Magpie Mykola Balaban Павло ПодобєдLukyan Turetsky Alex Pol

Безумовна подяка людині із котрою ми багато сперечалися, але котра була терплячою, вміла і нас переконувати в чомусь і сам пореконувався. Якби в нашому війську було більше таких офіцерів, це було б круто. Igor Mularchuk

Я вже казав і скажу ще раз - без підтримки Юрія Бірюкова ніфіга не було б. Без сприяння Тетяни Ричкової - нічого б не вийшло. Без мега сприяння, в часи його зам.міністра, Юрія Гусєва - все здохло б на першому місяці. Без Костянтина Лєсніка, Дмитра Марченка, Євгена Єлькина - нічого не було б.

Якби здавалось би комусь дивно, але цього проекту не сталося б, без безпосереднього сприяння міністра оборони. Він обрав колір кителя для авіації із вороху тканини з першого разу. От так пощастило. Полторак вмів слухати, із ним можна було сперечатися, він був готовий і пропонувати і погоджуватися.

Начальник Генштабу якось перед інтерв"ю, коли камери були вимкнені і ми говорили про новий однострій взяв та сказав - великі зірки на погонах? Гаразд, я готовий їх зняти і не буду шкодувати.

Президент... так, він також задава питання - багато. Із чимось погоджувався, щось критикував, в щось не вірив. Потім казав "Пробуйте". Потім коли були "інтерв"ю" 1+3 перепитував - а як там процесс, чи рухається справа... Без його бажання цей концепт ніколи б не дійшов до нинішнього етапу. Багатьох погононосців вразумляла фраза: "зачекайте, на звіті волонтерського десанту Президент схвалив... Ви хочете посперечатися із главою держави?". Діяло. Функціонери одразу куксилися....

Чи є концепція ідеальною? Ні.
Чи є усі згадані люди ідеальними? Ні.
Чи може весь концепт завалитися і бути зіпсованим? Так.
Так само як зіпсували однострій поліції? Так - і в ЗСУ є персонажі, котрим чхати на ідеологічну складову, естетику, якість тканини, комфорт військового...
Чи будуть спроби реваншу? Вже були, навіть сьогодні.
Ми можемо їх дотиснути? Так - що більше буде підтримка від суспільства і самих військових, то швидше дотиснемо...
Коли? Крок за кроком.
Але вже є підстави сказати "дякую".
І згаданим і усім Вам - читачі, дописувачі, критики Нового Війська. Без Вас, без обговорень, навіть без тролів і хамів, що постійно є тут, сьогоднішнього результату не було б.

Це ще не кінець.

 

Актуальні матеріали

Политолог: Сумскую область продали харьковчанам

Политолог и блогер Виктор Бобыренко пишет на своей странице в Facebook, пошли слухи о том, что коррупцию на самом верху покрывает лично Зеленский. Эти «нехорошие люди» утверждают, что одной из основных коррупционных схем для Офиса президента – является продажа должностей.…

Сумские дорожники рассказали, какими маршрутами обрабатывают дороги противогололедной смесью

КП «Дорремстрой» обращает внимание сумчан на то, что при образовании гололеда на дорогах города посыпка противогололедной смесью осуществляется по определенным маршрутам и утвержденным графикам, и не может проводиться на всех улицах одновременно.

Вадима Акпєрова обрано головою фракції «ЄС» в Сумській міськраді

У 8 скликанні Сумської міської ради буде працювати команда з 9 депутатів, які вже утворили фракцію і обрали її очільника – Вадима Акпєрова.  Про це Акпєров написав на своїй сторінці в Facebook: "Сьогодні відбулися установчі збори Сумських міських депутатів, обраних…

Вибори

Порушуючи закон, директор школи №22 відкрито агітує за БЮТ

Директор КУ Сумська ЗОШ 22 СМР Мірошниченко Т.В. відкрито почала політичну агітацію серед батьків: "Шановні батьки. Протягом останніх 5 років наш закладу освіти тісно співпрацює з депутатом Сумської міської ради Липовою Світланою Андріївною. Завдяки їй у школі відремонтовано актову залу,…

Територіальні виборчі комісії Сумщини почали отримувати бюлетені від обласної ТВК

Територіальні виборчі комісії Сумщини почали отримувати виборчі бюлетені від обласної ТВК. Почали видавати бюлетені 18 жовтня. Виборчі бюлетені отримають 51 комісія на 989-ми дільницях.

Лисенко боїться Акпєрова: мер бореться з конкурентами чорним піаром

За даними останніх рейтингів кандидатів на міського голову міста Суми у 2-й тур мерських перегонів виходять представник білосердечних Олександр Лисенко та лідер «ЄС» на Сумщині Вадим Акпєров.

Політика

Политолог: Сумскую область продали харьковчанам

Политолог и блогер Виктор Бобыренко пишет на своей странице в Facebook, пошли слухи о том, что коррупцию на самом верху покрывает лично Зеленский. Эти «нехорошие люди» утверждают, что одной из основных коррупционных схем для Офиса президента – является продажа должностей.…

Вадима Акпєрова обрано головою фракції «ЄС» в Сумській міськраді

У 8 скликанні Сумської міської ради буде працювати команда з 9 депутатів, які вже утворили фракцію і обрали її очільника – Вадима Акпєрова.  Про це Акпєров написав на своїй сторінці в Facebook: "Сьогодні відбулися установчі збори Сумських міських депутатів, обраних…

Акпєров: слідкуватиму за кожним кроком Лисенка

Про це він повідомив у відеозверненні на своїй сторінці Facebook. За його словами, другий тур виборів мера пройшов прозоро та по-європейськи. Він визнав результати та пообіцяв сумчанам бути в опозиції до діючої міської влади і працювати на благо містян.

Новообраний депутат Сумської райради назвав сумчан підар*сами

Чинний міський голова Сум Олександр Лисенко вчора 13 листопада проігнорував дебати на Суспільному, хоча перед цим саме команда діючого мера наполягла на даті 13-го листопада. В результаті в соцмережах почався справжній хайп з цього приводу. Команда діючого мера, звісно ж,…

У Сумах зафіксували агітацію на зупинках

У Сумах спостерігачі ОПОРИ зафіксували матеріали передвиборної агітації у місцях, що використовуються як зупинки громадського транспорту. На окремих екземплярах відсутні вихідні дані.

Вже сьогодні відбудуться дебати між кандидатами на міського голову Сум

На 13 листопада о 19:15 Суспільне Суми запланувало дебати між кандидатами в мери - Олександром Лисенком та Вадимом Акпєровим. Попередньо, команди кандидатів пообіцяли участь обох претендентів на крісло мера.

Став відомий поіменний склад Сумської обласної ради після виборів

Сьогодні, 6 листопада, у Сумах обласна ТВК оприлюднила офіційний протокол із результатами виборів. Згідно із протоколом, в обласній раді засідатимуть депутати від шести політичних сил. Відсоток, набраний кожною із них, відповідну кількість мандатів, а також поіменний список депутатів ми наводимо…

Економіка

Монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року

Національний банк України презентував майбутні зміни у банкнотно-монетному ряді гривні, спрямовані на подальше впорядкування готівкового обігу національної валюти та спрощення розрахунків.

На Сумщині розпочато збирання соняшнику

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку, станом на 31 серпня 2020 року в господарстві СТОВ ім. Шевченка Лебединського району розпочато збирання соняшнику із площі 65 га, намолочено 195 тонн за урожайності 30 ц/га.

У Сумах табір, де працювала нардепка, за бюджетні гроші ремонтуватиме фірма її помічника

17 квітня, у системі публічних закупівель ProZorro комунальне підприємство «Шляхрембуд» оприлюднило договір на ремонт свого оздоровчого табору «Зоряний». Нагадаємо, до обрання народним депутатом директоркою цього табору працювала Тетяна Рябуха.

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Соціум

Сумские дорожники рассказали, какими маршрутами обрабатывают дороги противогололедной смесью

КП «Дорремстрой» обращает внимание сумчан на то, что при образовании гололеда на дорогах города посыпка противогололедной смесью осуществляется по определенным маршрутам и утвержденным графикам, и не может проводиться на всех улицах одновременно.

Активист: подумаешь, в Сумах горела маршрутка, никто не сгорел же внутри! Вот, если бы сгорели бы люди тогда, конечно, повозмущались бы пару дней

Сумы – областной центр Сумской области, который долгое время считался городом роз. Это отмечали, как сами сумчане, так и гости города. Сумы просто «тонули» в клумбах этих душистых цветов. Теперь этот город имеет другую визитку – «желтые «Руты» – маршрутки,…

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

У Сумах оприлюднили результати голосування за міського голову та дату другого туру виборів

Сумська міська територіальна виборча комісія оприлюднила на Інформаційному порталі Сумської міської ради протокол із результатами голосування за міського голову та дату другого туру виборів.

Оновлене карантинне зонування: до яких зон віднесли міста та райони Сумщини

Суми, Сумський район та Лебедин залишаються в "червоній" карантинній зоні ще на тиждень. До “помаранчевої” віднесли всі інші райони області та п'ять райцентрів. Про це 30 жовтня повідомили у Telegram-каналі міністра КМУ Олега Немчінова.

У Вадима Акпєрова діагностовано коронавірус

Кандидат на посаду сумського міського голови, голова Сумської територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Вадим Акпєров сьогодні повідомив на своїй сторінці в Facebook, що у нього позитивний тест на коронавірус, тож найближчі тижні він проведе вдома, лікуючись та перебуваючи на самоізоляції.…

Суми опинилися в "червоній" зоні з 12 жовтня

Оновили поділ регіонів України на карантинні зони 9 жовтня, на засіданні Державної комісії з ТЕБ та НС. Він почне діяти з наступного понеділка, 12 жовтня. Про це повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов. У "червоній" зоні - місто Суми, пише Суспільне.

Cумщина попрощалася з юним льотчиком

Жителі області в жалобі за військовиками та курсантами Харківського національного університету Повітряних Сил імені І.Кожедуба, які загинули під час катастрофи літака АН-26Ш біля Чугуєва. Сотны жителыв областы взяли участь у прощальних заходах з загиблим курсантом, жителем Шосткинського району Олександром Бойком.

Акпєров ініціює дебати між кандидатами на посаду сумського міського голови

Кандидат на сумського міського голову, лідер Сумської територіальної організації партії «ЄС» Вадим Акпєров першим закликав інших претендентів на мерський пост публічно подискутувати, довівши сумчанам, що саме вони варті зайняти найвищий пост в місті, очоливши Суми.

Бездіяльність міської влади призвела до різкого підвищення рівня захворюваності короновірусом в місті Суми

Недотримання протиепідемічних вимог суб’єктами господарської діяльності та населенням не може не впливати на стан захворюваності. В її структурі протягом останнього тижня до 80% складають випадки захворювань у місті Суми. При цьому показники захворюваності на 100 тис. населення у Сумах порівняно…