Вівторок, 08 вересня 2020

Зеленський в Сумах: я не просто головнокомандувач, я верховний головнокомандувач

Президент Володимир Зеленський сьогодні був з візитом в Сумах. Так, відвідуючи театр імені Щепкіна президент поспілкувався з сумськими журналістами.

Чому на Сумщині так повільно будують дороги? Як президент пояснює свої поїздки по містах? Яка його реакція на питання про порушення перемир'я на Сході? Чому у кандидати на посаду сумського мера висунули Тетяну Рябуху? Сьогодні, 8 вересня, президент України Володимир Зеленський зустрівся із сумськими журналістами. 

-Такі самі відчуття, які в мене були, коли я був на Сумщині іще не в статусі президента України. Я вважаю, що це дійсно особливий регіон. Як в принципі багато інших регіонів нашої України. Тут складна ситуація. По-перше, ділянка кордону з Російською Федерацією. І, незважаючи на нашу війну, Сумщина дуже патріотично налаштована. Багато людей з Сумщини захищають країну зараз. Сьогодні ми відвідали могили тих українців-сумчан, які загинули упродовж цієї війни.

 -У контексті війни скажіть, будь ласка, чому Ви не реагуєте на порушення перемир’я на Сході як головнокомандувач?

-Я не головнокомандувач. Я верховний головнокомандувач. Головнокомандуючий у нас пан Химчак, і мені здається, Ви повинні це знати. Це перше. Ми реагуємо і відразу підрахували деякі речі, які ми не обговорюємо зі ЗМІ. Тому що наше завдання захищати не одну людину, а сорок мільйонів. Що стосується тих порушень, про які Ви кажете, я скажу Вам відверто – це найскладніша сьогодні робота. Найскладніша, яка може бути - зберігати життя наших українців. І я дуже поверхнево на цю тему не можу спілкуватись, тому що я глибоко в цій темі. І дуже поверхнево я не можу відповідати, тому що я спілкуюся з батьками, які вже втратили своїх дітей. Щоб зрозуміти напевно треба розуміння того, що відбувається на Сході України, і нікому не бажаю втратити близьких людей. Тому що коли ти це робиш, то розумієш, що нічого ближчого у тебе не було і не буде.

Що стосується режиму тиші – 42 дні режим тиші зберігався, до тієї провокації, яка забрала життя нашого бійця. Ми на рівні міністрів закордонних справ і не тільки з’єднувались з Російською Федерацією, яка повинна тримати ті домовленості, які були на рівні Трьохсторонньої контактної групи. Дійсно багато чого робиться і зроблено як військовими, так і розвідниками нашої країни. Тому ми все одно будемо робити все, щоб зберегти режим тиші, щоби уникнути великої кількості як поранених, так і загиблих. Іншого варіанту, щоб зберегти життя людей, я, чесно кажучи, зараз не бачу. У нас повинно бути 11 вересня засідання Ради нормандського формату. Чекаємо там на пропозиції.

 -Зараз в Україні впроваджується програма «Велике будівництво», зокрема дочекалися робіт на трасі «Київ-Суми-Юнаківка». Скажіть наскільки Ви задоволені темпом робіт у нашому регіоні?

-Нажаль, на Сумщині, незважаючи на ті об’єми, які зараз робляться  (а це в десять разів більше, ніж в минулому році), але дійсно тут трішечки повільніше будується, ніж в інших областях. Із того, що я бачу, із статистики, яку я маю конкретно у цифрах, це не пов’язано із місцевим «Укравтодором», чи із керівництвом області. Це пов’язано із тим, що багато проектів було заблоковано на рівні Антимонопольного комітету, тому що існують такі тендерні тролі. Ми 90 відсотків таких знищили, які існували і заробляли на ціновому демпінгу упродовж тендерів, які дійсно існували багато років, ми їх всіх знищили. Їх залишилося декілька. І вони не можуть жити з тим, що не можуть виграти тендер, тому що вони раніше будували абсолютно неякісні дороги. І сьогодні вони не витримують, ніякого знаку якості комісія не бачить. Тому вони борються як можуть: блокують заявки в Антимонопольному комітеті. Багато цього відбувається через суди. Зупиняють будівництво в Україні. У нас по всій країні дуже великі темпи. Але я вам скажу відверто, що якщо б не те блокування, через судову систему, чи через АМКУ, то темпи були б набагато вищі. Але ж взяті на себе обов’язки будування принципових державного рівня доріг (цього року на Сумщині близько 160 кілометрів) всі ці взяті обов’язки контролюються. Голова ОДА доповідав, що встигнуть. З головою «Автодору» я спілкуюсь щодня. Вони доповідають, що до кінця року все це зроблять. Те ж саме стосується шкіл, садочків. Там трішечки краща ситуація. Якщо б, чесно кажучи, я не бачив, що відбувається у інших областях, я був би всім задоволений на 100 відсотків. Але тут дійсно така ситуація, що не сильно залежала від місцевої влади.

 - Чому ваша політсила саме Тетяну Рябуху обрала кандидаткою на посаду Сумського міського голови, і в разі її перемоги кого Ваша політсила планує висунути на довибори по 157 округу до Верховної Ради?

- Не знаю кого планує висунути. Спочатку треба перемогти. А перемога залежить не тільки від кандидатури пані Рябухи. А й від того, як її сумчани бачать. Чи взагалі бачать її головою міста. Чи подобається їм її програма. Я побажаю успіхів, але це вибір тільки народу України. Мені здається, що це справедливо. Вам жити в Сумах і вам вирішувати, чи ви хочете жити так, як зараз, чи щоб було по-іншому. Я не можу ні за кого агітувати. І, чесно кажучи, це не є справедливим, щоб я агітував. Тому подивимось.

-Чому її?

 -Мені зараз складно відповісти одним словом, чи одним реченням. Мені дійсно не все одно, кого висунуть наші депутати (висувають депутати кандидатів в голови міст, ОТГ і таке інше). Всі вважають, що вона потужна людина, людина знає місцевість, людина-патріот.

 -Пане президенте, мені хочеться, як і громадянам, ну все ж таки, щоб Ви займалися зовнішньою політикою і безпекою країни. Ви сказали, що Ви втомилися. Зараз Ви їдете у Житомир. Коли Ви будете займатися справами країнами?

 -Я Вам хочу сказати, що повага до ЗМІ починається тоді, як і до будь-якої людини, коли ми всі говоримо конкретні речі і усвідомлюємо, що ми кажемо. Я не їду зараз в Житомир. Це перше. Я хочу, щоб ми з Вами спілкувалися послідовно. Якщо б Ви були президентом, то зрозуміли б чому я в Сумах. Тому ще мені не все одно. Я не просто, вибачте за такі слова, просто столичний хлопчик. Я – президент цієї країни. Для мене Суми таке саме місто, як і Київ, як і Кривий Ріг, і Львв, як і будь-яке місто України. Мені не все одно ті програми, які ми запроваджуємо. Мені не все одно, що з ними відбувається. Мені не все одно, коли я говорю, що ми будуємо 160 кілометрів. Мені потім треба тримати відповідь перед людьми. Я хочу побачити ці дороги, я хочу їздити цими дорогами, я хочу зайти в школу, де будуть діти. Як у мене це було. Геніальна школа, побудована. Я зайшов – а там немає кондиціювання. Так, це не моя робота. Але це моя відповідальність. Згідно Конституції України мене обрав народ. І я відповідаю за те, що будується в Україні. Так, це не мої повноваження. Але я хочу відповідати за те, що у нас відбувається.

via sumy.today

Актуальні матеріали

На Сумщині встановили інформаційні щити та межові знаки на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду місцевого значення

За повідомленням обласного Департаменту захисту довкілля та енергетики, за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Сумської області на територіях 7 новостворених об’єктах природно-заповідного фонду встановлено 49 інформаційних знаків державного зразка.

Порушуючи закон, директор школи №22 відкрито агітує за БЮТ

Директор КУ Сумська ЗОШ 22 СМР Мірошниченко Т.В. відкрито почала політичну агітацію серед батьків: "Шановні батьки. Протягом останніх 5 років наш закладу освіти тісно співпрацює з депутатом Сумської міської ради Липовою Світланою Андріївною. Завдяки їй у школі відремонтовано актову залу,…

У центрі Сум на волонтера підступно напали

Сталося це сьогодні, 21 жовтня, на вулиці Соборній біля пам'ятника Шевченку близько 16:50. Як повідомив Sumy.Today постраждалий, волонтер Єгор Єременко, який зараз перебуває в травмпункті офтальмологічного відділення, учора він у Фейсбуці написав допис про кандидата на посаду сумського міського голови…

Депутати «ЄС» ініціюють невідкладні заходи щодо боротьби з Covid-19

Голова фракції «Європейська Солідарність» в Сумській міськраді Дмитро Лантушенко повідомив про те, що, враховуючи жахливий стан з протидії коронавірусу в обласному центрі, команда «ЄС» підготувала план заходів щодо боротьби з Covid-19.

Вибори

Порушуючи закон, директор школи №22 відкрито агітує за БЮТ

Директор КУ Сумська ЗОШ 22 СМР Мірошниченко Т.В. відкрито почала політичну агітацію серед батьків: "Шановні батьки. Протягом останніх 5 років наш закладу освіти тісно співпрацює з депутатом Сумської міської ради Липовою Світланою Андріївною. Завдяки їй у школі відремонтовано актову залу,…

Територіальні виборчі комісії Сумщини почали отримувати бюлетені від обласної ТВК

Територіальні виборчі комісії Сумщини почали отримувати виборчі бюлетені від обласної ТВК. Почали видавати бюлетені 18 жовтня. Виборчі бюлетені отримають 51 комісія на 989-ми дільницях.

Лисенко боїться Акпєрова: мер бореться з конкурентами чорним піаром

За даними останніх рейтингів кандидатів на міського голову міста Суми у 2-й тур мерських перегонів виходять представник білосердечних Олександр Лисенко та лідер «ЄС» на Сумщині Вадим Акпєров.

Полковника Ісмаілова, який очолив список «Європейської Солідарності» до Сумської облради, намагаються звільнити з посади

Легендарного полковника, колишнього командира 27-го реактивного артилерійського полку Збройних Сил України, а з минулого року - військового комісара області Валерія Ісмаілова, який йде першим номером за списком партії «Європейська Солідарність» до Сумської обласної ради, намагаються звільнити з посади. Про це…

Політика

Через десять днів у лікарнях Києва може настати повний колапс – Марина Порошенко

Реальний стан у медичних закладах Києва викликає серйозне занепокоєння. Лікарні першої хвилі переповнені, лікарні другої хвилі теж знаходяться на межі заповнення. При такій тенденції вже за 10 днів в медичних закладах столиці може настати повний колапс.

Сумчан готують до масштабної фальсифікації і масштабного підкупу виборців

На біл-бордах в Сумах з’явилася фейкова соціологія. На перший погляд може здатися, що це всього лише передвиборча технологія з нав’язування рейтингу окремого кандидата на міського голову. І, цілком можливо, діючому міському голові Олександру Лисенку хотілося б, щоб в нього був…

Маємо не допустити у місцеві органи влади агентів Кремля і бездарних «слуг» - Порошенко у Сумах представив команду «Європейської Солідарності»

Місцеві вибори 25 жовтня мають стати запобіжником від некомпетентної дилетантської влади та від реваншу відвертих агентів Кремля. Про це на Сумщині заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він представив кандидатів від партії, серед них - громадські діячі,…

"Європейська Солідарність" оприлюднила список до Сумської міської ради

На партійній Конференції 20 вересня відбулося висунення кандидатів до місцевих органів влади. «Європейська Солідарність» оприлюднює повний список своєї команди із 42 кандидатів у депутати Сумської міської ради. Про це повідомляється на пайті сумського осередку "Європейської Солідарності".

Вадим Акпєров йде в мери

На посаду Сумського міського голови на місцевих виборах буде балотуватися голова Сумської районної ради та очільник обласної організації політичної партії “Європейська солідарність” Вадим Акпєров.

«Пане президенте, чого ж боїмося?»: ветерани АТО в Сумах, все ж таки, дочекалися Зеленського

В Сумах ветерани АТО та ООС під «опікою» охорони президента України та поліціянтів чекали на Володимира Зеленського біля театру імені Щепкіна, де той сьогодні був з візитом. Активісти хотіли поставити питання президенту щодо рок-музиканта та військового Андрія Антоненка, відомого також,…

Зеленський в Сумах: я не просто головнокомандувач, я верховний головнокомандувач

Президент Володимир Зеленський сьогодні був з візитом в Сумах. Так, відвідуючи театр імені Щепкіна президент поспілкувався з сумськими журналістами.

Економіка

Монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року

Національний банк України презентував майбутні зміни у банкнотно-монетному ряді гривні, спрямовані на подальше впорядкування готівкового обігу національної валюти та спрощення розрахунків.

На Сумщині розпочато збирання соняшнику

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку, станом на 31 серпня 2020 року в господарстві СТОВ ім. Шевченка Лебединського району розпочато збирання соняшнику із площі 65 га, намолочено 195 тонн за урожайності 30 ц/га.

У Сумах табір, де працювала нардепка, за бюджетні гроші ремонтуватиме фірма її помічника

17 квітня, у системі публічних закупівель ProZorro комунальне підприємство «Шляхрембуд» оприлюднило договір на ремонт свого оздоровчого табору «Зоряний». Нагадаємо, до обрання народним депутатом директоркою цього табору працювала Тетяна Рябуха.

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Соціум

На Сумщині встановили інформаційні щити та межові знаки на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду місцевого значення

За повідомленням обласного Департаменту захисту довкілля та енергетики, за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Сумської області на територіях 7 новостворених об’єктах природно-заповідного фонду встановлено 49 інформаційних знаків державного зразка.

У центрі Сум на волонтера підступно напали

Сталося це сьогодні, 21 жовтня, на вулиці Соборній біля пам'ятника Шевченку близько 16:50. Як повідомив Sumy.Today постраждалий, волонтер Єгор Єременко, який зараз перебуває в травмпункті офтальмологічного відділення, учора він у Фейсбуці написав допис про кандидата на посаду сумського міського голови…

Депутати «ЄС» ініціюють невідкладні заходи щодо боротьби з Covid-19

Голова фракції «Європейська Солідарність» в Сумській міськраді Дмитро Лантушенко повідомив про те, що, враховуючи жахливий стан з протидії коронавірусу в обласному центрі, команда «ЄС» підготувала план заходів щодо боротьби з Covid-19.

Акпєров пригрозив Лисенку масштабним аудитом: "Це буде мій перший крок в разі обрання Сумським міським головою"

Кандидат на посаду Сумського міського голови, лідер партії «Європейська Солідарність» на Сумщині Вадим Акпєров в ефірі програми «Виборчий округ» на каналі «Суспільне Суми» назвав свій перший крок, в разі перемоги на виборах.

Жителя Сумщини, який позбавив життя власну дружину, взяли під варту

За клопотанням Шосткинської місцевої прокуратури 36-річному підозрюваному в умисному вбивстві власної дружини рішенням суду обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на заставу.

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

У Вадима Акпєрова діагностовано коронавірус

Кандидат на посаду сумського міського голови, голова Сумської територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Вадим Акпєров сьогодні повідомив на своїй сторінці в Facebook, що у нього позитивний тест на коронавірус, тож найближчі тижні він проведе вдома, лікуючись та перебуваючи на самоізоляції.…

Суми опинилися в "червоній" зоні з 12 жовтня

Оновили поділ регіонів України на карантинні зони 9 жовтня, на засіданні Державної комісії з ТЕБ та НС. Він почне діяти з наступного понеділка, 12 жовтня. Про це повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов. У "червоній" зоні - місто Суми, пише Суспільне.

Cумщина попрощалася з юним льотчиком

Жителі області в жалобі за військовиками та курсантами Харківського національного університету Повітряних Сил імені І.Кожедуба, які загинули під час катастрофи літака АН-26Ш біля Чугуєва. Сотны жителыв областы взяли участь у прощальних заходах з загиблим курсантом, жителем Шосткинського району Олександром Бойком.

Акпєров ініціює дебати між кандидатами на посаду сумського міського голови

Кандидат на сумського міського голову, лідер Сумської територіальної організації партії «ЄС» Вадим Акпєров першим закликав інших претендентів на мерський пост публічно подискутувати, довівши сумчанам, що саме вони варті зайняти найвищий пост в місті, очоливши Суми.

Бездіяльність міської влади призвела до різкого підвищення рівня захворюваності короновірусом в місті Суми

Недотримання протиепідемічних вимог суб’єктами господарської діяльності та населенням не може не впливати на стан захворюваності. В її структурі протягом останнього тижня до 80% складають випадки захворювань у місті Суми. При цьому показники захворюваності на 100 тис. населення у Сумах порівняно…

Сільський голова-"БЮТівець" провів незаконну оборутку з нерухомістю на понад 1 мільйон гривень

Голова Новосуханівської сільської ради, обраний від ВО "Батьківщина", Петро Нікітенко та фізична особа відповідатимуть у суді за незаконну оборудку з об’єктами нерухомості вартістю понад 1 млн грн.

Легендарний військовий полковник очолив список «ЄС» до Сумської облради

20 вересня у Сумах відбулася Конференції Сумської обласної територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність». Політична сила назвала прізвища лідерів, які очолили єдині списки кандидатів від партії до Сумської обласної ради. Так, список «ЄС» до Сумської облради очолив Військовий комісар Сумського…

А громада хай зачекає: поки міський голова цілими днями агітує за себе у дворах, пів міста залишилось без води

Через борги КП "Міськводоканал" перед "Сумиобленерго" у середу, 16 вересня, частину Сум відключили від водопостачання (Токарівський і Тополянський водозабори"). На сайті "Міськводоканалу" сумчан повідомили лише про припинення водопостачання. А ось про те, що його ввімкнуть не було жодного слова. Цим…

Сумські чиновники замість роботи на благо Сум їздять на святкування по іншим містам

Чиновники Сумської міської ради замість роботи над проблемами міста розїжджають по іншим містам. Та це й не дивно, адже у Сумах не зроблено жодних місць, де можна було б відпочити звичайним сумчанам.