П'ятниця, 20 січня 2017

В офіційному рейтингу уряду України Сумщина піднялася на дві позиції

За результатами рейтингового оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів, яке проводить Кабінет Міністрів України, за підсумками 9 місяців 2016 року Сумська область посідає 18 місце проти 20 – у першому півріччі минулого року.

Зазначене рейтингове оцінювання здійснюється за 6 основними напрямами соціально-економічного розвитку регіонів (економічна ефективність; інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця; фінансова самодостатність; ефективність ринку праці; розвиток інфраструктури; відновлювальна енергетика та енергоефективність) та за окремими показниками у цих напрямках – на підставі даних офіційної статистики, а також інформації центральних органів виконавчої влади.

Сумщина – серед перших в енергоефективності

Традиційно лідируючі позиції наша область посідає за таким напрямом як «Відновлювана енергетика та енергоефективність» – область покращила свої позиції та перемістилась з 6 на 4 місце.

tabl 1

Як і в першому півріччі 2016 року, за часткою домогосподарств, які уклали кредитні договори в рамках механізмів підтримки заходів з енергоефективності в житловому секторі за рахунок коштів державного бюджету (у тому числі зі співфінасуванням з місцевих бюджетів), область посідає 1 місце з показником 2,027% до загальної кількості домогосподарств регіону, що значно перевищує відповідний середньоукраїнський показник (0,546%).

Крім того, порівняно з першим півріччям 2016 року спостерігається зростання на 2,1 в.п. частки оснащення багатоквартирних житлових будинків побудинковими приладами обліку теплової енергії (з 54,9% до 57% до загальної кількості багатоквартирних будинків, які підлягають оснащенню). За підсумками 9 місяців 2016 року за зазначеним показником область посідає 13 місце.

t 2

За трьома показниками напряму «Фінансова самодостатність» рейтингової оцінки область утримує середні позиції серед регіонів України. Зокрема, за темпом зростання доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) область посідає 8 місце в Україні (+53,1% у порівнянні з відповідним періодом минулого року, що перевищує загальноукраїнський показник (по Україні – зростання на 49,8%). Це пов’язано із збільшенням надходжень основних джерел формування фінансових ресурсів, зосереджених в місцевих бюджетах, а саме: податку та збору на доходи фізичних осіб (1412,2 млн. гривень, + 55,8%) та плати за землю (423,5 млн. гривень, +44%).

t3

Обсяги доходів місцевих бюджетів у розрахунку на 1 особу населення склали 2,3 тисячі гривень, що відповідає 12-13 місцям рейтингової оцінки. За цим показником область спрацювала на рівні першого півріччя 2016 року (11-14 місця).

Покращилось на 2 позиції місце регіону і за напрямом оцінювання «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» – за підсумками 9 місяців 2016 року область посіла 14 місце.

t4

За показником індексу капітальних інвестицій (138,8% до відповідного періоду 2015 року, що на 11,9 в.п. більше проти першого півріччя 2016 року) область перемістилась з 13 місця за січень-червень 2016 року на 12 місце – за січень-вересень 2016 року.

t5

При цьому за обсягом капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одну особу населення наростаючим підсумком з початку року позиції регіону проти січня-червня 2016 року майже не змінились – область займає 16 місце з показником 3006,6 гривні.

За обсягом експорту товарів у розрахунку на одну особу населення регіон посів 13 рейтингове місце з показником 358,1 долара США, незважаючи на ситуацію, що склалася з поставками до Російської Федерації, а саме з обмеженням доступу українських товарів на російський ринок.

За напрямом «Ефективність ринку праці» позиції регіону порівняно з першим півріччям цього року не змінились (19 місце).

У 2016 році поступово почала стабілізуватисяся ситуація на ринку праці області. Зокрема, станом на 01.10.2016 чисельність безробітних громадян, які перебували на обліку в обласній службі зайнятості, склала 12,3 тисяч осіб (-22% проти аналогічної дати минулого року); навантаження зареєстрованих безробітних на одне вільне робоче місце (вакантну посаду) складає 8 осіб (на 01.10.2015 – 15 осіб).

t6

Незначне (на одне рейтингове місце) покращення позицій області відбулось і за напрямом оцінювання «Розвиток інфраструктури». Стримування розвитку в даному напрямку пов’язане, головним чином, із зміною географії перевезень вантажів у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації та переорієнтуванням країни на співпрацю з Європейським Союзом.

На рейтинг області вплинуло погіршення фінансово-економічного стану на ПАТ «СМНВО»

Незважаючи на те, що в цілому область демонструє позитивну динаміку, існують серйозні проблеми, які поки що не дозволяють Сумщині зайняти більш високі місця у загальноукраїнському рейтингу. Однією із основних причин цього є ситуація на провідному підприємстві області ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», 60% продукції якого спрямовувалася до Російської Федерації. До того ж, відмова ПАТ «Укртрансгаз» від укладення контрактів із реконструкції компресорних станцій вітчизняної ГТС за підсумками виграних тендерів поглиблює проблему у базовій галузі промисловості області – машинобудуванні.

Поряд з цим, слід зазначити, що загальний індекс промислової продукції покращився на 3,7%, а за обсягом реалізованої промислової продукції в розрахунку на одну особу населення (21514,4 гривні) регіон посідає 11 рейтингове місце.

Невисокі рейтингові місця у галузі сільського господарства пов’язані, у першу чергу, із скороченням обсягів вирощування худоби та птиці у сільськогосподарських підприємствах на 5,1%, господарствах населення – на 0,4%, у зв’язку із спалахами захворюваності свиней на АЧС у господарствах області.

Крім того, менш сприятливі порівняно з минулим роком погодні умови для вирощування зернових культур та соняшнику (відсутність дощу в період формування зерна), а також активне продовження збиральної кампанії після вересня призвело до скорочення на 12,7% виробництва продукції рослинництва в сільськогосподарських підприємствах.

З показниками рейтингу можна ознайомитися за наступними посиланнями:

січень-червень 2016 року:

http://www.minregion.gov.ua/decentralization/presentation/reytingova-otsinka-za-sichen-cherven-2016-roku-prezentatsiyni-materiali/

січень-вересень 2016 року:

http://www.minregion.gov.ua/decentralization/presentation/reytingova-otsinka-za-sichen-veresen-2016-roku-prezentatsiyni-materiali/

Актуальні матеріали

На Сумщині розпочалися заходи до дня героїв небесної сотні

З нагоди Дня Героїв Небесної Сотні в експозиційній залі «Революція Гідності та АТО: сумський вимір» обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч військовослужбовців в/ч 3051 Національної гвардії України з учасниками подій на Євромайдані – Віктором Казбаном, Миколою Карпенком і Юрієм Хомуком.

Сумщина долучилася до флешмобу на підтримку Софії Федини

Слідом за волонтером, активістом Марусею Звіробій в ДБР запросили для вручення підозри нардепа від «Європейської солідарності», волонтера, громадського діяча Софію Федину. В знак підтримки Софії її колеги по фракції запустили Україною флешмоб в соцмережі #ЗеНебійся, мета якого показати, що активісти…

Сумчанин до Дня закоханих показав, за що ми «любимо» Суми

На сторінці у фейсбуці Віталія Іваха опубліковані оригінальні «валентинки». У такий спосоіб сумчан привітали не тільки з Днем закоханих, а й звернули увагу на комунальні проблеми міста.

Ще до весни далеко, а Охтирку вже почало підтоплювати

Небайдужі охтирчани б’ють на сполох через те, що міська влада не охоче опікується питаннями приватного сектору в місті і з початком танення снігів вулиці перетворюються на канали, наповнені водою. І це при тому, що снігу цьогоріч випала вкрай мало.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Сумщина долучилася до флешмобу на підтримку Софії Федини

Слідом за волонтером, активістом Марусею Звіробій в ДБР запросили для вручення підозри нардепа від «Європейської солідарності», волонтера, громадського діяча Софію Федину. В знак підтримки Софії її колеги по фракції запустили Україною флешмоб в соцмережі #ЗеНебійся, мета якого показати, що активісти…

Так дальше продолжаться не может: родственники Небесной Сотни, ветераны АТО обратились с письмом к Зеленскому, Рябошапке и Разумкову

Родственники Небесной Сотни, майдановцы, ветераны российско-украинской войны обратились с публичным обращением к президенту Зеленскому, Генпрокурору Рябошапке и спикеру Верховной Рады Разумкову. В своем обращении люди обеспокоены теми процессами, которые происходят в стране и носят все признаки самого настоящего реванша пророссийских…

Зеленський хоче швидко розпродати державні землі за безцінь, щоб залатати дірки в бюджеті, – Сюмар

Депутатка наголошує, що нинішній проект закону щодо вільного продажу землі в Україні це «латиноамериканська модель, яка не має нічого спільного із європейським ринком землі».

Світовий конгрес українців стурбований призначенням Бабікова і політичним переслідуванням Порошенка

Світовий конгрес українців стурбований призначенням адвоката Януковича Олександра Бабікова на посаду заступника директора ДБР і політичним переслідуванням п’ятого президента Петра Порошенка. Про це йдеться у заяві конгресу.

«ЄС» виросла, а «Голос» просів: українці розповіли, кого б обрали на виборах до Ради

Поточні рейтинги партій "Слуга народу", ОПЗЖ і "Батьківщина" серед громадян залишилися близькими до їхніх результатів на виборах до Верховної Ради 21 липня. Тим часом рівень підтримки "Європейської солідарності" виріс у півтора рази, а у "Голосу" просів більш ніж на половину.

Порошенко в Брюсселі: ми не можемо допустити «детоксикації» Путіна, він має нести відповідальність за агресію проти України

Україна має забезпечити збереження євроінтеграційного вектору розвитку, і не можна допустити, щоб за розмовами про євроінтеграцію саботувався процес цих реформ. Про це у Брюсселі заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Європейська солідарність» закликає інші фракції зайняти солідарну позицію в підтримці вимог родин героїв небесної сотні

Фракція «Європейська Солідарність», як і інші фракції та керівництво Верховної Ради України, сьогодні отримала публічне звернення родин Героїв Небесної Сотні. Ми висловлюємо повну підтримку позиції ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», поранених та активістів Революції Гідності, висловленій у цьому зверненні, щодо…

Економіка

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

Сумчанин до Дня закоханих показав, за що ми «любимо» Суми

На сторінці у фейсбуці Віталія Іваха опубліковані оригінальні «валентинки». У такий спосоіб сумчан привітали не тільки з Днем закоханих, а й звернули увагу на комунальні проблеми міста.

Ще до весни далеко, а Охтирку вже почало підтоплювати

Небайдужі охтирчани б’ють на сполох через те, що міська влада не охоче опікується питаннями приватного сектору в місті і з початком танення снігів вулиці перетворюються на канали, наповнені водою. І це при тому, що снігу цьогоріч випала вкрай мало.

Сумська двокатеса 41 раз повідомляла про мінування установ у Сумах

Прокурор Сумської області Григорій Кондратенко сьогодні, 11 лютого, повідомив про підозру адвокату, яка з 10 жовтня 2019 року 41 раз телефонувала на лінію «102» і повідомляла про замінування місцевих судів, а також Центру надання адміністративних послуг (ч. 2 ст. 259 КК України). При…

Марусю Звіробій зобов’язали носити електронний браслет. Ось така діджиталізація від Зеленського

Адвокат Звіробій готується подати апеляційну скаргу на рішення суду, натомість сама волонтер гарантує з'являтися за правильно оформленим викликом і "винести іще раз того слідчого, прокурора, кого завгодно".

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Важливо на цьому тижні

На Сумщині розпочалися заходи до дня героїв небесної сотні

З нагоди Дня Героїв Небесної Сотні в експозиційній залі «Революція Гідності та АТО: сумський вимір» обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч військовослужбовців в/ч 3051 Національної гвардії України з учасниками подій на Євромайдані – Віктором Казбаном, Миколою Карпенком і Юрієм Хомуком.

У школах Сум продовжили карантин

Комісія з питань надзвичайних ситуацій і техногенно-екологічної безпеки Сумської міськради вирішила продовжити карантин у сумських школах до 14 лютого включно через високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ.

У Сумах підвищили тарифи на водопостачання та водовідведення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. 

Школи та дитячі садочки міста Суми закривають на карантин

Таке рішення прийняли сьогодні, 30 січня, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Карантин у закладах середньої та дошкільної освіти триватиме з 31 січня до 10 лютого.

Депутати прийняли обласний бюджет на 2020 рік

24 січня на пленарному засіданні тридцять другої сесії Сумської обласної ради депутати прийняли бюджет на 2020 рік. За головний фінансовий документ Сумщини проголосували 48 депутатів.

До контрактування з НСЗУ готові близько 78 % спеціалізованих медичних закладів Сумщини

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України.

У Сумського прикордонного загону новий начальник

Начальник Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України полковник Валерій Вавринюк під час оперативного штабу з координації роботи у галузі законності, правопорядку та обороноздатності в Сумській області, що відбувся в облдержадміністрації, представив новопризначеного начальника Сумського прикордонного загону підполковника Миколу Романчука.…