П'ятниця, 20 січня 2017

В офіційному рейтингу уряду України Сумщина піднялася на дві позиції

За результатами рейтингового оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів, яке проводить Кабінет Міністрів України, за підсумками 9 місяців 2016 року Сумська область посідає 18 місце проти 20 – у першому півріччі минулого року.

Зазначене рейтингове оцінювання здійснюється за 6 основними напрямами соціально-економічного розвитку регіонів (економічна ефективність; інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця; фінансова самодостатність; ефективність ринку праці; розвиток інфраструктури; відновлювальна енергетика та енергоефективність) та за окремими показниками у цих напрямках – на підставі даних офіційної статистики, а також інформації центральних органів виконавчої влади.

Сумщина – серед перших в енергоефективності

Традиційно лідируючі позиції наша область посідає за таким напрямом як «Відновлювана енергетика та енергоефективність» – область покращила свої позиції та перемістилась з 6 на 4 місце.

tabl 1

Як і в першому півріччі 2016 року, за часткою домогосподарств, які уклали кредитні договори в рамках механізмів підтримки заходів з енергоефективності в житловому секторі за рахунок коштів державного бюджету (у тому числі зі співфінасуванням з місцевих бюджетів), область посідає 1 місце з показником 2,027% до загальної кількості домогосподарств регіону, що значно перевищує відповідний середньоукраїнський показник (0,546%).

Крім того, порівняно з першим півріччям 2016 року спостерігається зростання на 2,1 в.п. частки оснащення багатоквартирних житлових будинків побудинковими приладами обліку теплової енергії (з 54,9% до 57% до загальної кількості багатоквартирних будинків, які підлягають оснащенню). За підсумками 9 місяців 2016 року за зазначеним показником область посідає 13 місце.

t 2

За трьома показниками напряму «Фінансова самодостатність» рейтингової оцінки область утримує середні позиції серед регіонів України. Зокрема, за темпом зростання доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) область посідає 8 місце в Україні (+53,1% у порівнянні з відповідним періодом минулого року, що перевищує загальноукраїнський показник (по Україні – зростання на 49,8%). Це пов’язано із збільшенням надходжень основних джерел формування фінансових ресурсів, зосереджених в місцевих бюджетах, а саме: податку та збору на доходи фізичних осіб (1412,2 млн. гривень, + 55,8%) та плати за землю (423,5 млн. гривень, +44%).

t3

Обсяги доходів місцевих бюджетів у розрахунку на 1 особу населення склали 2,3 тисячі гривень, що відповідає 12-13 місцям рейтингової оцінки. За цим показником область спрацювала на рівні першого півріччя 2016 року (11-14 місця).

Покращилось на 2 позиції місце регіону і за напрямом оцінювання «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» – за підсумками 9 місяців 2016 року область посіла 14 місце.

t4

За показником індексу капітальних інвестицій (138,8% до відповідного періоду 2015 року, що на 11,9 в.п. більше проти першого півріччя 2016 року) область перемістилась з 13 місця за січень-червень 2016 року на 12 місце – за січень-вересень 2016 року.

t5

При цьому за обсягом капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одну особу населення наростаючим підсумком з початку року позиції регіону проти січня-червня 2016 року майже не змінились – область займає 16 місце з показником 3006,6 гривні.

За обсягом експорту товарів у розрахунку на одну особу населення регіон посів 13 рейтингове місце з показником 358,1 долара США, незважаючи на ситуацію, що склалася з поставками до Російської Федерації, а саме з обмеженням доступу українських товарів на російський ринок.

За напрямом «Ефективність ринку праці» позиції регіону порівняно з першим півріччям цього року не змінились (19 місце).

У 2016 році поступово почала стабілізуватисяся ситуація на ринку праці області. Зокрема, станом на 01.10.2016 чисельність безробітних громадян, які перебували на обліку в обласній службі зайнятості, склала 12,3 тисяч осіб (-22% проти аналогічної дати минулого року); навантаження зареєстрованих безробітних на одне вільне робоче місце (вакантну посаду) складає 8 осіб (на 01.10.2015 – 15 осіб).

t6

Незначне (на одне рейтингове місце) покращення позицій області відбулось і за напрямом оцінювання «Розвиток інфраструктури». Стримування розвитку в даному напрямку пов’язане, головним чином, із зміною географії перевезень вантажів у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації та переорієнтуванням країни на співпрацю з Європейським Союзом.

На рейтинг області вплинуло погіршення фінансово-економічного стану на ПАТ «СМНВО»

Незважаючи на те, що в цілому область демонструє позитивну динаміку, існують серйозні проблеми, які поки що не дозволяють Сумщині зайняти більш високі місця у загальноукраїнському рейтингу. Однією із основних причин цього є ситуація на провідному підприємстві області ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», 60% продукції якого спрямовувалася до Російської Федерації. До того ж, відмова ПАТ «Укртрансгаз» від укладення контрактів із реконструкції компресорних станцій вітчизняної ГТС за підсумками виграних тендерів поглиблює проблему у базовій галузі промисловості області – машинобудуванні.

Поряд з цим, слід зазначити, що загальний індекс промислової продукції покращився на 3,7%, а за обсягом реалізованої промислової продукції в розрахунку на одну особу населення (21514,4 гривні) регіон посідає 11 рейтингове місце.

Невисокі рейтингові місця у галузі сільського господарства пов’язані, у першу чергу, із скороченням обсягів вирощування худоби та птиці у сільськогосподарських підприємствах на 5,1%, господарствах населення – на 0,4%, у зв’язку із спалахами захворюваності свиней на АЧС у господарствах області.

Крім того, менш сприятливі порівняно з минулим роком погодні умови для вирощування зернових культур та соняшнику (відсутність дощу в період формування зерна), а також активне продовження збиральної кампанії після вересня призвело до скорочення на 12,7% виробництва продукції рослинництва в сільськогосподарських підприємствах.

З показниками рейтингу можна ознайомитися за наступними посиланнями:

січень-червень 2016 року:

http://www.minregion.gov.ua/decentralization/presentation/reytingova-otsinka-za-sichen-cherven-2016-roku-prezentatsiyni-materiali/

січень-вересень 2016 року:

http://www.minregion.gov.ua/decentralization/presentation/reytingova-otsinka-za-sichen-veresen-2016-roku-prezentatsiyni-materiali/

Актуальні матеріали

Вадим Акпєров йде в мери

На посаду Сумського міського голови на місцевих виборах буде балотуватися голова Сумської районної ради та очільник обласної організації політичної партії “Європейська солідарність” Вадим Акпєров.

Легендарний військовий полковник очолив список «ЄС» до Сумської облради

20 вересня у Сумах відбулася Конференції Сумської обласної територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність». Політична сила назвала прізвища лідерів, які очолили єдині списки кандидатів від партії до Сумської обласної ради. Так, список «ЄС» до Сумської облради очолив Військовий комісар Сумського…

А громада хай зачекає: поки міський голова цілими днями агітує за себе у дворах, пів міста залишилось без води

Через борги КП "Міськводоканал" перед "Сумиобленерго" у середу, 16 вересня, частину Сум відключили від водопостачання (Токарівський і Тополянський водозабори"). На сайті "Міськводоканалу" сумчан повідомили лише про припинення водопостачання. А ось про те, що його ввімкнуть не було жодного слова. Цим…

Половине Сум отключили воду

Сегодня, 16 сентября, около 10 утра АО «Сумыоблэнерго» выполнило свое обещание отключили электроэнергию КП «Горводоканал» за долги.

Уряд затвердив порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів

Відповідним рішенням, прийнятим на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 14 вересня, встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Вадим Акпєров йде в мери

На посаду Сумського міського голови на місцевих виборах буде балотуватися голова Сумської районної ради та очільник обласної організації політичної партії “Європейська солідарність” Вадим Акпєров.

Легендарний військовий полковник очолив список «ЄС» до Сумської облради

20 вересня у Сумах відбулася Конференції Сумської обласної територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність». Політична сила назвала прізвища лідерів, які очолили єдині списки кандидатів від партії до Сумської обласної ради. Так, список «ЄС» до Сумської облради очолив Військовий комісар Сумського…

«Пане президенте, чого ж боїмося?»: ветерани АТО в Сумах, все ж таки, дочекалися Зеленського

В Сумах ветерани АТО та ООС під «опікою» охорони президента України та поліціянтів чекали на Володимира Зеленського біля театру імені Щепкіна, де той сьогодні був з візитом. Активісти хотіли поставити питання президенту щодо рок-музиканта та військового Андрія Антоненка, відомого також,…

Зеленський в Сумах: я не просто головнокомандувач, я верховний головнокомандувач

Президент Володимир Зеленський сьогодні був з візитом в Сумах. Так, відвідуючи театр імені Щепкіна президент поспілкувався з сумськими журналістами.

Володимир Ар’єв оприлюднив документи, які свідчать, що українські спецслужби проводили операцію проти російських найманців з ПВК «Вагнер» (документи)

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв оприлюднив документи, які доводять, що українські спецслужби дійсно проводили спецоперацію для затримання найманців з російської ПВК «Вагнер». Фотокопії документів опубліковані  на його сторінці у мережі Facebook. Як відомо, керівництво Верховної Ради досі ігнорує…

Рябуха – «троянская лошадь» Лысенко?

Скоро сумчане пойдут на выборы. Они имеют право знать, кто же такие кандидаты в меры, тем более - от партии «Слуга народа», которой в прошлом году они отдали большинство голосов.

«Пане президенте, вам не соромно!?»: Зеленського принизили на всю країну його ж «слуги»

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Гео Лерос звинуватив президента Володимира Зеленського в порушенні обіцянок, а керівника Офісу президента – у зловживанні владою і роботі на спецслужби Росії, але доказів не навів.

Сумські Зе-слуги знову піаряться на об’єктах, які збудовані командою Порошенка

Голови облдержадміністрацій по всій Україні беруть приклад з президента Зеленського та активно піаряться на тих здобутках, для досягнення яких і палець об палець не вдарили. Яскравим прикладом є ситуація на Сумщині, де очільник ОДА Роман Грищенко хизується здобутками команди попередників,…

Економіка

Монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року

Національний банк України презентував майбутні зміни у банкнотно-монетному ряді гривні, спрямовані на подальше впорядкування готівкового обігу національної валюти та спрощення розрахунків.

На Сумщині розпочато збирання соняшнику

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку, станом на 31 серпня 2020 року в господарстві СТОВ ім. Шевченка Лебединського району розпочато збирання соняшнику із площі 65 га, намолочено 195 тонн за урожайності 30 ц/га.

У Сумах табір, де працювала нардепка, за бюджетні гроші ремонтуватиме фірма її помічника

17 квітня, у системі публічних закупівель ProZorro комунальне підприємство «Шляхрембуд» оприлюднило договір на ремонт свого оздоровчого табору «Зоряний». Нагадаємо, до обрання народним депутатом директоркою цього табору працювала Тетяна Рябуха.

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Соціум

Половине Сум отключили воду

Сегодня, 16 сентября, около 10 утра АО «Сумыоблэнерго» выполнило свое обещание отключили электроэнергию КП «Горводоканал» за долги.

Уряд затвердив порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів

Відповідним рішенням, прийнятим на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 14 вересня, встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19.

У Сумах вимагають зробити центр міста доступним для маломобільних груп

На Єдиній платформі місцевої демократії створили електронну петицію щодо створення доступного середовища для маломобільних груп населення в центральній частині міста Суми.  

Ігор Змисля: ще раз хочу спитати – наскільки важливо для вас було піти на дискотеку чи концерт від якогось політика або поїсти фестивального борщу?

Головний лікар Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Змисля сьогодні розмістив на своїй сторінці в Facebook гнівний пост про наплювацьке відношення сумчан до коронавірусу. За словами Змислі, сьогодні він відкрив стрічку новин і побачив для себе два табори людей –…

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

А громада хай зачекає: поки міський голова цілими днями агітує за себе у дворах, пів міста залишилось без води

Через борги КП "Міськводоканал" перед "Сумиобленерго" у середу, 16 вересня, частину Сум відключили від водопостачання (Токарівський і Тополянський водозабори"). На сайті "Міськводоканалу" сумчан повідомили лише про припинення водопостачання. А ось про те, що його ввімкнуть не було жодного слова. Цим…

Сумські чиновники замість роботи на благо Сум їздять на святкування по іншим містам

Чиновники Сумської міської ради замість роботи над проблемами міста розїжджають по іншим містам. Та це й не дивно, адже у Сумах не зроблено жодних місць, де можна було б відпочити звичайним сумчанам.  

Рекламне свавілля: у Сумах черговий скандал

У четвер, 20 серпня, у Сумах встановили чотири електронны рекламны екрани на центральних вулицях міста. Дозвіл на це надав виконавчий комітет Сумської міської ради. Проте, попри обіцянки міського голови Олександра Лисенко не встановлювати рекламні носії у цих зонах, їх все…

На Сумщині було прийняте рішення щодо задіяння другої хвилі закладів охорони здоров’я для лікування COVID-19

Про це під час брифінгу повідомив виконуючий обов’язки начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО.

Новий антирекорд: за минулу добу Covid-19 підтвердили у 75 осіб

За минулу добу Covid–19 підтвердили у 75 осіб (м. Суми – 45, Сумський р–н – 5, Охтирка – 2, Охтирський р–н – 3, Глухів – 1, Білопілля – 2, Недригайлівський р–н – 1, Кролевець – 3, Кролевецький р–н – 13.…

Сумські осередки партій "Європейська солідарність", "Демократична сокира", "За Україну!" і "Народний рух України" об'єдналися перед місцевими виборами

Сумські осередки політичних партій "Європейська Солідарність", "Демократична сокира", "Народний рух" і "За Україну" підписали меморандум про об'єднання перед місцевими виборами.

В Сумском роддоме вспышка COVID-19 – уже, как минимум 6 заболевших

Об этом сегодня, 7 августа, во время онлайн-брифинга в Сумской облгосадминистрации сообщила и.о. заведующего отделением особо опасных инфекций Сумского областного лабораторного центра МЗ Украины Галина Христенко.

Сумщина встановила антирекорд: за добу виявили 19 випадків коронавірусу

Як свідчать дані системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу від РНБО України, на Сумщині підтверджено вже 430 випадків COVID-19. За минулу добу виявили 19 нових випадків. Станом на 9.00 26 липня в області одужало вже 330 осіб, 93 все ще хворіють.

Верховна Рада створила на Сумщині 5 районів

Сьогодні, Верховна Рада України проголосувала за проєкт Постанови про утворення та ліквідацію районів (№3650) і прийняла його за основу та в цілому. За нього проголосувало 238 народних депутатів України. Згідно постанови, на Сумщині утворено 5 районів. Лебединська ОТГ таки увійшла до складу…